SON DAKİKA
 20 BİN KİŞİYE TİRİT ZİYAFETİ

20 BİN KİŞİYE TİRİT ZİYAFETİ

01 Ekim 2011 - Cumartesi 13:01
Şanlıurfa Valiliği tarafından bu yıl 5'incisi düzenlenen 'Uluslararası Halil İbrahim Buluşmalarında, 20 bin kişiye tirit ikram edildi.

Şanlıurfa Valiliği tarafından bu yıl 5'incisi düzenlenen Uluslararası Halil İbrahim Buluşmalarında, sabah kahvaltısı için 20 bin kişiye 2 ton sığır etinden yapılan yöresel tirit yemeği ikram edildi. Hz. İbrahim Peygamber'in sofrasından eksik etmediği tiridin tadına bakmak isteyen binlerce kişi, sabah erken saatinde Balıklıgöl'e akın etti. Dergah Platosu'nda çok sayıda kişinin ilgi gösterdiği ziyafette, Vali Celalettin Güvenç, dev kazanlarda hazırlanan yemeğin ilk kepçesini etle doldurarak konuklara ikram etti. Uzun kuyrukların oluştuğu etkinlikte yemeğini alanlar, hep birlikte kurulan masalarda oturup Hz. İbrahim Peygamberin bereketi için dua etti.

Vali Celalettin Güvenç, yaptığı açıklamada, "İlk kez böyle manevi bir sofrada binlerce kişiyle birlikte Halil İbrahim Peygamber'in bereketiyle tirit yemenin mutluluğunu yaşadık. Bu etkinliğimiz çerçevesinde konuklarımıza özel aşçılarımız tarafından 2 ton sığır eti, 10 bin ekmek, 500 kilo yoğurt, 250 kilo limon, 100 kilo sarımsak, 200 kilo biber kullanmak suretiyle bu yemek hazırlandı. Bu sabah Şanlıurfa'ya gelen konuklarımızla birlikte yaklaşık 20 bin kişiye tirit ziyafeti vermenin mutluluğunu yaşadık"diye konuştu.

Yorumunuz
Ä°sminiz:


Yorumunuz:
Okuyucu Yorumları
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.